عادت شبانگاهی افراد موفق و مشهور

عادت شبانگاهی افراد موفق و مشهور

۵ عادت شبانگاهی افراد موفق و مشهور

بسیاری از ما این عبارت را بارها شنیده‌ایم “سحرخیز باش تا کامروا باشی.” این ضرب المثل ممکن است درست باشد، اما حقیقت این است که افراد موفق برای صبح و شب خود عادت‌هایی دارند که هر دو چارچوب زمانی آنها را پربازده‌تر می‌کند. غروب، زمانی برای استراحت است و حداکثر استفاده از این زمان می‌تواند معجزه کند. در ادامه لیستی از عادات شبانگاهی افراد بسیار موفق به شما ارائه شده است که بکارگیری آنها باعث می شود تا هیچ‌گاه از قافله عقب نمانید.

افزودن این عادت‌ها به زندگی روزانه‌تان به شما قدرت و بینش می‌دهد تا بتوانید تفاوتی واقعی در زندگی خود ایجاد کنید.

۱- آمادگی رییس جمهور، باراک اوباما، برای روز بعد
چه این ویژگی ذاتی و چه اقتضای شغل او باشد، باراک اوباما چند ساعتی را در شب صرف تجزیه و تحلیل برنامه‌ها و کارهای صبح روز بعد می‌کند. او تصوری کلی از امور روز بعد را برای خود ترسیم می‌کند، در نتیجه می‌تواند تا حد امکان برای اتخاذ تصمیماتِ آگاهانه‌تر و هوشمندانه‌تر آماده باشد. اگر می‌دانید فردا روز شلوغی در پیش دارید روز قبل برای آن برنامه‌ریزی کنید و سناریوهای کسب موفقیت در امور خود را تصویرسازی کنید.

۲- زمان آزاد طراح مد، وِرا ونگ
بعد از چک کردن ایمیل‌های خود، وِرا ونگ بخشی از شب خود را به تفکر آزاد درباره‌ی طراحی اختصاص می‌دهد. این موضوع به وی کمک می کند تا فرصت طلایی “آها! یافتم!” را که بسیاری از افراد خلاق به دنبال آن هستند، به دست آورد. در پایان روز، به خود فرصت استراحت کردن دهید. ممکن است به طور طبیعی به کار فکر کنید اما تا زمان ظهور جرقه‌های مهم، آن را عملی نکنید.

۳- عادت پیاده‌روی مدیر عامل Buffer، جوئل گسکویین
مدیر عامل شرکت بافر، جوئل گسکویین هر شب، بدون استثنا ۲۰ دقیقه پیاده‌روی می‌کند. این کار موجب آمادگی ذهن و بدن او برای خوابیدن می‌شود. او از این کار برای رسیدن به “حالت خستگی” استفاده می‌کند. بنابراین به راهی فکر کنید که ذهن شما را به حالت استراحت نزدیک کند. بسیاری از متفکران بزرگ از پیاده‌روی به عنوان یک ابزار استفاده کرده‌اند. این عادت را به راحتی می توان در برنامه‌‌های روزانه گنجاند.

۴- عادت مطالعه‌ی بیل گیتس، مدیر ارشد میکروسافت
بیل گیتس هر شب قبل از خواب، یک ساعت از زمان خود را به مطالعه می‌پردازد. این کار به او کمک می‌کند که میزان استرس خود را کم کرده و عملکرد فکری خود را بالا ببرد، تمام این مدت او در حال خلق دانش جدیدی است که ابداعات آینده‌اش از آنها سرچشمه می‌گیرد. هر شب قبل از خواب، زمانی را به مطالعه اختصاص دهید. انگیزش و تحریک ذهن می‌تواند شما را یک گام به سوی یک طلوع بزرگ نزدیکتر کند.

 

ترجمه:توسط سمیه پورناصرانی

برگرفته از:www.lifehack.org

0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)

بازدیدها: 131

لینک کوتاه این مطلب برای انتشار: https://iranradyab.com/DwJcR
برچسب‌ها:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.