خانه » Blog » از امروز نقشه‌های Google Maps را در اندروید دانلود‌کنید و به صورت آفلاین در اختیار داشته‌باشید

از امروز نقشه‌های Google Maps را در اندروید دانلود‌کنید و به صورت آفلاین در اختیار داشته‌باشید

وگل چندی پیش اعلام کرده بود که قصد دارد تا پیش از انتهای سال جاری میلادی، تمام نقشه های موجود در برنامه Google Maps را به صورت آفلاین در اختیار کاربران قرار دهد. امروز گوگل به قول خود عمل کرد و هم اکنون کاربران اندروید می توانند از ۶۰ درصد از نقشه های مختلف دنیا، بدون نیاز به اتصال به اینترنت استفاده کنند. در ادامه مطلب نحوه استفاده از این سرویس جدید گوگل را مرور خواهیم کرد.

با استفاده از قابلیت نقشه های آفلاین Google Maps، شما می توانید پیش از استفاده از نقشه های موردنظرتان آنها را دانلود کنید. پس از انجام این کار حتی در مواقعی هم که به اینترنت دسترسی ندارید می توانید در نقاط مختلف این نقشه به جستجو بپردازید و یا برای یافتن آدرس خود از آنها بهره بگیرید. گوگل می گوید با استفاده از این قابلیت تمام ویژگی ها و خصوصیات برنامه Google Maps در دسترس خواهد بود اما این بار بدون نیاز به اینترنت و به صورت آفلاین.

سریعترین راه برای استفاده از این قابلیت گوگل، این است که پس از جستجو و یافتن نقشه موردنظرتان بر روی دکمه Download به نمایش در آمده کلیک کنید. با استفاده از این دکمه می توانید دسترسی به این نقشه را در حالت آفلاین هم میسر کنید. پس از دانلود نقشه موردنظر برنامه Google Maps به صورت خودکار مشکلات مربوط به اتصال به اینترنت را ردیابی می کند و در صورت نیاز به حالت آفلاین می رود. پس از برقراری دوباره اتصال به اینترنت، برنامه به صورت خودکار به حالت آنلاین خود باز می گردد.

دو فایل GIF زیر می تواند راهنمای خوبی در مورد این قابلیت جدید Google Maps باشد. گوگل اعلام کرده است بروزرسانی این برنامه از امروز برای سیستم عامل اندروید آغاز شده است و در آینده ای نزدیک قرار است این قابلیت در اختیار کاربران iOS هم قرار بگیرد.

منبع: Droid-Life

0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)

بازدیدها: 100

لینک کوتاه این مطلب برای انتشار: https://iranradyab.com/QtwEi
برچسب‌ها:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.