بازدید: 2348

سوال:

من به یک GPS با دقت کمتر از ۳ سانتیمتر نیاز دارم
آیا چنین چیزی در ایران وجود دارد و با چه قیمتی؟

اینکه می گویند وجود ساختمانهای بلند باعث کاهش دقت دستگاه GPS می شود درست است؟

قیمت این دستگاه ها بسته به مدل و دقت آن از ۴ میلیون تومان تا ۲۵ میلیون تومان متغیر است. به منظور اطلاعات بیشتر و کسب آگاهی از مدل مناسب شما با توجه به بودجه در نظر گرفته ی شما با شماره های دفتر تماس بگیرید:۰۳۱۱-۲۶۶۸۸۲۷-۲۶۶۸۸۳۹

سیستم های ناوبری تلفیقی GPS/IMU و لیزر هوایی

مشخصات فنی :

کاربرد در تامین مختصات آنی برای سنسورهای هوابرد(Airborn) مانند دوربین های فتوگرامتری معمولی و دیجیتال ،Lidarها گراویمتری هوایی، ژئوفیزیک هوایی و غیره .

سیستم AEROcontrol شامل واحد اندازه گیری اینرسی (IMU) مبتنی بر ژیروسکوپ های فیبر نوری و شتاب سنج ، GPS دو فرکانسه و یک کامپیوتر هوایی برای تعیین مختصات دقیق مرکز تصویر و امگا، فی، کاپا دوربین .

خطای مسطحاتی کمتر از ۸ سانتی متر ، خطای ارتفاعی کمتر از ۵ سانتی متر، خطای فی و امگا کوچکتر از ۰٫۰۰۳ درجه و خطای کاپا کوچکتر از ۰٫۰۰۵ درجه .

LIDAR  ارزان قیمت و سریع با توان برداشت ۱۰۰۰۰ نقطه در ثانیه ، حدود ۱۰۰ کیلومتر مربع اندازه گیری مدل رقومی زمین در یک روز، ارتفاع پرواز : ۳۰ الی ۹۰۰ متر ، قابل نصب روی هواپیما و هلیکوپتر ، دقت طولیابی : ۲٫۵ سانتی متر در ارتفاع ۳۰۰ متر ، دقت مختصات بدون خطای GPS بین ۵ الی ۱۰ سانتی متر در X/Y/Z بستگی به ارتفاع .

گیرنده های GPS لایکا سری ۱۲۰۰

به لطف تکنولوژی جدید اندازه گیری بسیار دقیق GPS  و روشهای جدید ،‌ سریع  و هوشمند RTK   و  User interface  جامع و کامل و قابل انعطاف گیرنده های سری ۱۲۰۰ لایکا قدرت ، انعطاف پذیری و کارایی بالایی به کاربران GPS  برای هر نوع کاربردی فراهم می آورد .

گیرنده های سری ۱۲۰۰ لایکا دارای استانداردهای نظامی بوده و د ر محدوده وسیع از تغییرات دما کار کرده و در شرایط نامناسب کارگاهی و آب و هوایی دوام می آورند .

با استقاده  از خصوصیات زیر قابلیت انعطاف ، کارآیی و برآورده کردن نیازهای هر گونه کار اجرایی با GPS 1200  تضمین می گردد:

▪  تکنولوژی انحصاریSmart Track
▪  تکنولوژی Smart Check  برای فاصله ۳۰ کیلومتری
▪  قابلیت نوشتن برنامه کاربردی توسط کاربر
▪  تجهیزات سبک و قابل اتصال به همدیگر
▪  ایستگاههای دائمی مرجع GPS
▪  برداشت نقاط غیر قابل دسترس
▪  ورودی اطلاعات با فرمت ASCII

 

گیرنده های GPS 1200  به همراه توتال استیشن TPS 1200  انعطاف پذیری  را کامل نموده و استفاده همزمان آنها دارای ویژگی و مزایای زیر می باشد :

 • مفهوم کاربری یکسان
 • مدیریت داده های یکسان
 • لوازم جانبی استاندارد یکسان
 • برنامه های کاربردی قوی یکسان
 • یک نرم افزار پردازشی یکسان بنامLeica Geo Office

تکنولوژی Smart Track  گیرنده های GPS :

بوسیله فن آوری اندازه گیری Smart Track  سری  GPS1200 تمامی ماهواره های قابل دید در عرض چندین ثانیه دریافت می شوند ، ماهواره های در زاویه ارتفاعی کم ردیابی می شوند و زیر درختان و در مناطقی که اختلالهای رادیویی باعث عدم کارآیی گیرنده های GPS   دیگر می گردد گیرنده های GPS1200  به خوبی مشاهدات خود را ا نجام می دهند .

قوی کردن سیگنال دریافتی  ،‌ از بین بردن خطای چند مسیره سیگنال دریافتی و خنثی نمودن امواج ضد GPS ، کارآیی بالایی را برای GPS1200 تضمین می کند . گیرند ه های GPS1200  با تکنولوژی  Smart track   قابلیت به روز شدن تکنولوژی آینده ماهواره های GPS  که سیگنالهای جدید ارسال خواهند کرد ، را دارد . در نتیجه خرید شماتضمین شده است

تکنولوژی SmartCheck    برای ۳۰ کیلومتر طول RTK :

در سیستم GPS1200  ، روش RTK  سریعتر ، دقیقتر و قابل اعتماد تر از هر سیستم قبل از خود می باشد.اندازه گیری های توسط Smart Track  ، توسط Smart Check  پردازش می شود و کاربر RTK  ۲۰هریزی (‌اپک ۰۵/۰ ثانیه ) در فاصله بیشتر از ۳۰ کیلومتر را خواهد داشت .

مختصات در عرض چندین ثانیه محاسبه می شوند و عملیات نقشه برداری زیر درختان و در مکانهایی که قبلا” ‌به هیچ عنوان روش RTK  کار نمی کرد ،انجام می شوند . سیستم کنترل یکپارچگی داخلی تمام محاسبات انجام شده را دائما”‌چک می کند .

نگران روش نگهداری GPS1200  کارمندان خود نباشید . تمامی گیرنده های ۱۲۰۰ طبق خصوصیات نظامی ساخته شده اند و تمامی کاربردهای سخت را تحمل می کنند .

به واسطه جعبه سخت از جنس منیزیم ،‌گیرنده های GPS1200 در مقابل افتادن ، سقوط ، تکان ها و لرزشهای ماشین بسیار مقاوم می باشند . حتی آنتن و کنترل که روی میله ژالونRTK  نصب شده اند نیز در مقابل سقوط سالم می مانند .

گیرنده ها برای محدوده دمایی از۴۰درجه تا ۶۵+ درجه سانتیگراد (‌۸۰+ درجه سانتیگراد جهت انبار کردن )‌طراحی شده اند . گیرنده ها کاملا” ضد آب بوده و در مقابل فرو رفتن تا عمق یک متری زیر سطح آب مصون می باشند. آنها در مقابل گرد و غبار و خاک نیز مقاوم می باشند . این دستگاهها در هر گونه شرایط اقلیمی از مناطق حاره (‌با ۱۰۰% رطوبت ) تا د ربیابانها د ر میان طوفان و شن بدون عیب و نقص و کامل کار می کنند .

GPS1200 عملیات نقشه برداری شما را ناتمام نمی گذارد .

قابلیت برنامه نویسی توسط کاربر :

اگرچه GPS1200  برنامه کاربردی که احتیاجات قشر وسیعی از کاربران را بر آورده می کند . اما همیشه کاربرانی هستند که دارای کاربردهای خاص خود می باشند . راه حل آسان است ، برنامه خود را توسط نرم افزار Geo C++ نوشته و آن را داخل گیرنده GPS1200 با رگذاری نمایید . اکنون می توانید گیرنده GPS1200  خود را طبق دلخواهتان استفاده کنید .

با استفاد ه از این قابلیت و در راستای تطابق با نیازهای موجود در جهت استفاده ، محاسبه و خروجی اطلاعات ، گیرنده GPS1200 برنامه نویسی می شود . در زیر کاربردهایی را می بینید که برنامه نویسی برای آنها مفید می باشد :

 • همراستا نمودن غیر معمول
 • رفتار سنجی سازه ها
 • تفکیک اراضی
 • محاسبه حجم ها
 • راه بری و هدایت ماشین ها
 • انتقال مختصات مخصوص
 • ایجاد گزارشهای مخصوص

سیستم GPS1200  دارای عملکردی شفاف می باشد . آن را برنامه ریزی کنید و آن ، طبق خواسته تان عمل می کند .

تجهیزات سبک و قابل اتصال به هم :

GPS1200  دارای تجهیزات سبک و اتصال به هم می باشد. د ر نتیجه می توانید به روشی که بکارتان می آید از آن استفاده کنید .

تمامی تجهیزات روی میله ژالون
میله کاملا” بالانس می باشد و ایده آل جهت پیاده نمودن سریع و کاربردهای کوتاه مدت می باشد .

میله ژالن و کوله پشتی
حداقل وزن روی دستان شما سنگینی می کند و می توانید ساعتها عملیات برداشت و پیاده کردن نقاط را انجام دهید .

روی سه پایه  یا پیلار
جهت برداشت ژئودتیک دقیق و ایستگاههای دائمی GPS .

تمامی تجهیزات در داخل کوله پشتی
برای برداشت DGPS  با دقت ۳۰ سانتی متر جهت نقشه برداری GIS  و لرزه نگاری .

دقت موقعیت یابی GPS:
دقت موقعیت یابی GPS از ۱۰متر تا چند سانتی‌متر بسته به نوع گیرنده GPS و استفاده از آن دارد. درحقیقت همه مردم به GPS های با دقت بالا نیاز ندارند. در واقع هر استفاده‌ای نیاز به یک دقت متفاوت دارد و همچنین هر سطحی از دقت دارای” معایب” و” محاسنی” می‌باشد.
به طور کلی عوامل مؤثر در دقت موقعیت یابی GPS را می توان به شرح زیر نام برد:
۱) نوع و مدل گیرنده GPS(مدل‌های مختلف میزان دقت متفاوتی دارند که بسته به قیمت آن، دقت بالاتر می رود).
۲) نوع استفاده از GPS(برای برخی کارها نیاز به دقت بالا می باشد، در صورتی که در برخی دیگر این دقت بالا ضرورتی ندارد).
خطاهای GPS:
تمامی موقعیت‌های GPS ها، ۱۰۰% دقیق نیستند، بنابراین باید خطاهایی در آنها موجود باشد. دو انتخاب وجود دارد تا میزان خطاها را بسته به نیاز کاربر تقلیل دهد:
الف) استفاده از گیرنده های GPS متفاوت
ب) روش‌های گوناگون بدست آوردن موقعیت
برای مثال، نقشه‌برداران نیاز به دقت بالایی در اندازه گیری یک قسمت دارند. از سوی دیگر، مکان منزل شما در یک نقشه به دقت پایین تری نیاز دارد.
بعضی از خطاها که بر روی دقت موقعیت GPS اثر می گذارند در ذیل آورده شده اند.
خطای مداری:
همانطور که گفته شد موقعیت ماهواره ها وسیله اطلاعات سیگنالی که در هر لحظه از طریق ماهوارها ارسال می شوند بدست می آید. البته این پیش بینی می‌تواند کمی متفاوت از موقعیت واقعی ماهواره‌ها باشد. با اینکه این روش بهترین راه برای تعیین موقعیت‌ها(مدارها) است ولی واقعا در تمام زمان ها، نمی توان این پیش بینی را انجام داد.
خطاهای سنجیدن با ساعت:
ماهواره ها و گیرنده ها به ساعت های بسیار دقیق نیاز دارند تا بتوانند کارشان را عالی انجام دهند. کوچکترین خطا می‌تواند “محدوده اندازه گیری” (Range Measurement) را ده ها، صدها و حتی هزاران متر از گیرنده های ماهواره دور کند. برای مثال ده نانو ثانیه خطا می‌تواند حدود ۳ متر خطا ایجاد نماید.
تأخیر یونوسفریک و تروپوسفریک:
این اتفاق زمانی رخ می دهد که سیگنالهای ارسالی از ماهواره ها، در طول سفر به سمت گیرنده ها طی عبور از طریق محیط‌هایی که اصطلاحا نواحی باردار Charged Area of نامیده می شود، دچار تأخیر شوند. این محیط‌های باردار عبارتند از: یونوسفر، در بالای سطح زمین و تروپوسفر در سرتاسر اتمسفر.
پارازیت گیرنده:
این خطا مربوط به کارکرد یک گیرنده GPS است. به این معنا که چگونه می‌تواند سیگنال‌های ارسال شده از ماهواره‌ها را اندازه‌گیری کند. زیرا “بعضی گیرنده ها از مابقی بهتر هستند”.
خطاهای چند مسیره (Multipath errors):
سیگنال‌های GPS ممکن است از مسیر خارج شوند و باعث بروز خطاهایی در GPS شوند.
0/5 (0 Reviews)
لینک کوتاه این مطلب برای انتشار: https://iranradyab.com/radyab/ExNu6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست