بازدید: 211

اگرچه اتومبیل‌های خودران مجهز به دوربین‌ها و حسگرها هستند؛ اما نمی‌توانند اطراف خود را ببیند و بدانند کجا هستند. اتومبیل‌های خودران به نقشه‌های دقیق نیاز دارند تا بتوانند خود را تطبیق دهند و مسیرها را دنبال کنند. شرکت تویوتا معتقد است در حال دستیابی به پیشرفت مهمی در این زمینه است.

این شرکت ژاپنی یک سیستم نقشه‌کشی مختص اتومبیل‌های خودران در نمایشگاه سی‌ای‌اس که ماه آینده برگزار خواهد شد، رونمایی خواهد کرد. این سیستم از داده‌های دوربین‌ها و واحدهای جی‌پی‌اسی که در اتومبیل‌ها نصب شده‌اند، استفاده می‌کند و نقشه‌های دقیقی می‌سازد. تصاویر و ویدئوها به هنگام حرکت اتومبیل‌ها به دست می‌آیند و به مراکز داده ارسال می‌شوند تا کنار یکدیگر قرار بگیرند و تصویر زمین را بسازند.

طبق ادعای تویوتا، استفاده از اتومبیل‌های این شرکت برای جمع‌آوری داده‌ها باعث می‌شود نقشه‌های دقیق‌تری به دست‌ آید. این شرکت ادعا می‌کند نقشه‌های به‌دست‌آمده از اتومبیل‌های مجهز به حسگری که برای نقشه‌های گوگل استفاده شده، زیاد دقیق نیستند.

اگرچه تویوتا می‌پذیرد احتمال خطای سیستمی مبتنی بر دوربین‌ها و جی‌پی‌اس بیشتر از اسکنرهای لیزری مورداستفاده در سیستم‌های فعلی است؛ اما ادعا می‌کند این مشکل را رفع کرده است. هر گونه خطای احتمالی توسط فناوری‌هایی که داده‌های وسایل نقلیه مختلف را یکپارچه‌سازی می‌کند و فناوری‌های تخمین‌زنی مسیر بسیار دقیق، از بین می‌رود. طبق ادعای تویوتا، این سیستم در مورد جاده‌های مستقیم تا ۵ سانتی‌متر دقت دارد.

این سیستم ابتدا تنها در بزرگراه‌ها به کار گرفته می‌شود؛ اما تویوتا در نهایت قصد دارد آن را در جاده‌های دیگر نیز استفاده کرده و به پیشگیری از خطرات کمک کند. این شرکت معتقد است این فناوری در سیستم‌های رانندگی خودرانی که قصد دارد در سال ۲۰۲۰ روی اتومبیل‌های تولید انبوه ارائه دهد و در نهایت در وسایل نقلیه خودکار بسیار مهم خواهد بود.

0/5 (0 Reviews)
لینک کوتاه این مطلب برای انتشار: https://iranradyab.com/radyab/Piq8m

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست